Moskitiera okienna - rolowana

0,00 zł
Brak podatku
Ilość

Moskitiera rolowana okienna na wymiar

Czy warto wybrać moskitierę?

Przypomnij sobie te letnie noce, kiedy próbowałeś zasnąć, a nagle pojawiało się to okropne bzyczenie przez które nie mogłeś spać! I te swędzące ukąszenia!

Odpowiednio dobrana moskitiera to prawdziwa ulga i spokojny sen! Moskitiera to skuteczna walka z tak niechcianymi i uciążliwymi insektami. Siatka chroni przed komarami, pająkami, muchami i innymi owadami.

Nasze moskitiery są wykonane ze wzmacnianych siatek. Rama moskitiery ubogacona jest o dodatkowe szczotki i dopasowane uchwyty, co zapewnia maksymalną szczelność!

Moskitiera okienna ramkowa na zamówienie

Moskitiera ramkowa to wybór na długie lata

Moskitiera jest niezwykle trwała dzięki wykonanej ze wzmocnionego aluminium ramy. Jest odporna na wygięcia. Trudne warunki atmosferyczne nie uszkodzą moskitiery. Moskitiera poradzi sobie zarówno z wysoką temperaturą, jak i silnym wiatrem. Z tego powodu, nie musisz się martwić zdejmowaniem moskitiery na zimę. Spokojnie może przezimować na oknie, czy drzwiach.

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na trwałość moskitiery jest dobór uchwytów montażowych i śrub. Aby zapewnić maksymalną żywotność moskitiery, elementy te zostały wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Dzięki temu uchwyty montażowe i śruby nie uszkodzą się, ani nie zniszczą.

Stabilna moskitiera niezależnie od wymiaru

Niezależnie od rozmiaru moskitiery, otrzymujesz pewność, że nawet duża moskitiera nie będzie się wyginać, a jej konstrukcja pozostanie stabilna i trwała.

Usztywniona siatka odporna na uszkodzenia

Poza tym, że stelaż moskitiery powinien być odpowiednio zaprojektowany, a dobór materiałów trafny. Istotny jest także sposób wykonania siatki, która przecież jest głównym elementem moskitiery.

Zapewniając maksymalną trwałość siatki, została ona wykonana z włókna szklanego oblanego PCV. Tak przygotowana, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Siatka moskitiery skutecznie ochroni przed owadami

Moskitiera wyposażona jest w specjalnie zaprojektowaną siatkę, przez którą nie przeciśnie się żaden owad. Oczka siatki są w trakcie kwadratu o wymiarach ok. 0,9 mm x 0,9 mm. Rozmiar oczek został dopasowany w taki sposób, aby powstrzymać nawet najmniejsze żyjątka przed dostaniem się do sypialni Twojej lub Twoich dzieci.

Siatka jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Nie ulegnie uszkodzeniom ze względu na promienie słoneczne, czy silny wiatr.
Co ważne - siatka nie wstrzymuje prawidłowej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu!

Siatka moskitierowa
Wiele osób rezygnuje z zakupów online ze względu na obawy uszkodzenia moskitiery w transporcie. Dlatego też zdecydowaliśmy wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia moskitiery. Ramy moskitiery zostały zabezpieczone specjalną folią, a indywidualny sposób pakowania ogranicza możliwości uszkodzenia moskitiery w transporcie. Ze względu na optymalne zabezpieczenie moskitiery, wysyłana jest w elementach do samodzielnego montażu.

Jak zamontować moskitierę?

Sam montaż moskitiery jest niezwykle prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej. Instrukcja załączona do zamówienia w prosty sposób (tekstowy i obrazkowy) prezentuje poszczególne kroki montażu. Instrukcje znajdziesz również na naszej stronie w zakładce "Załączniki."

Ze swojej strony zapewniamy wsparcie na etapie montażu i w razie problemów zachęcamy do kontaktu, a nasi specjaliści udzielą wszelkich potrzebnych informacji na ten temat. Moskitiera wyposażona jest w uniwersalne zaczepy i uchwyty montażowe, dzięki temu będzie pasować do większości klasycznych okien i drzwi.Moskitiera okienna drzwiowa

Moskitiera to EKOlogiczny wybór

Decydując się na zakup moskitiery tworzysz skuteczną barierę między Twoim domem, a niechcianymi insektami. Nie musisz używać dodatkowych środków chemicznych do pozbycia się komarów i much. Unikając pestycydów dbasz o zdrowie swojej rodziny, a także dbasz o środowisko!

Moskitiera dostępna jest w 8 uniwersalnych wymiarach:

  • 60 x 150 cm
  • 70 x 150 cm
  • 80 x 150 cm
  • 90 x 150 cm
  • 100 x 150 cm
  • 110 x 150 cm
  • 120 x 150 cm
  • 130 x 150 cm

Sposoby pomiaru:

Okno standardowe:

Montaż do ramy okiennej:

Mierząc szerokość i wysokość zmierz wnękę okienną. Zarówno dla szerokości jak i wysokości należy odjąć po 2 mm (w celu zapewnienia luzu montażowego).

SZEROKOŚĆ

szerokość = A - 2 mm

WYSOKOŚĆ

wysokość = B - 2 mm

Uwaga: Upewnij się, że rozmiary podawane są mniejsze niż szerokość/wysokość wnęki drzwiowej tak aby produkt nie kolidował z elementami na około ramy.

W przypadku okien zlicowanych (gdy rama skrzydła okiennego praktycznie licuje się z powierzchnią ramy okna), oraz dla okna półzlicowanych - zalecany jest montaż we wnęce okiennej.

Montaż we wnęce okiennej:

Analogicznie do montażu na ramie - należy zmierzyć wnękę okienną. Jedynie należy pamiętać aby ten pomiar wykonać na tej samej głębokości zarówno dla szerokości i wysokości (taki sam wymiar odsunięcia moskitiery od ramy okna). Od tych wymiarów należy odjąć po 2 mm. Pamiętaj że wnęki okienne najczęściej "rozchodzą się" na zewnątrz. Wymiar mierzony przy samej ramie okiennej może być za mały aby zamontować ją przy odsunięciu paru centymetrów od ramy.

SZEROKOŚĆ

szerokość = A - 2 mm

WYSOKOŚĆ

wysokość = B - 2 mm

Uwaga: Upewnij się, że rozmiary podawane są mniejsze niż szerokość/wysokość wnęki drzwiowej tak aby produkt nie kolidował z elementami na około ramy.

Jest to najlepsze rozwiązanie dla okien pół zlicowanych i zlicowanych, oraz wtedy gdy nie wiesz jaki rodzaj okna posiadasz.

Montaż na ścianie:

SZEROKOŚĆ

W celu uzyskania jak najdokładniejszych rozmiarów, zalecamy zmierzyć szerokość wnęki okiennej/drzwiowej w co najmniej trzech miejscach, na różnej wysokości. Dla wysokości należy dodać 75 mm (szerokość kasety moskitiery, zaś dla szerokości należy dodać szerokość dwóch prowadnic.

szerokość = [zmierzona szerokość] + 70 mm

Przykład: 701 + 70 = 771 mm

WYSOKOŚĆ

wysokość = [zmierzona wysokość] + 75 mm

Przykład: 1901 + 75 = 1976 mm

Siatka moskitiery

Siatka moskitiery zwija się w rulon do górnej skrzyni obudowy. Porusza się w dół w dwóch bocznych szynach. By opuścić moskitierę możesz złapać za listwę lub użyć sznurka. W bocznych listwach, w których porusza się siatka, na samym dole znajdują się zatrzaski, o które zaczepia się siatkę. Obracając lekko listwę, za którą ściąga się moskitierę, haczyki samoczynnie wskakują w zatrzaski i moskitiera jest szczelnie zamknięta.

Po co moskitiera?

Chroni przed ukąszeniami

Chroni przed ukąszeniami

Chroni przed ukąszeniami

Dodatkowe zalety moskitiery

Zabezpiecz zwierzaki! Moskitiera to świetne rozwiązanie, jeśli mieszkasz na wysokim piętrze i boisz się, że Twój pupil może wypaść przez otwarte okno! Wzmocniona siatka wytrzyma nawet chęć upolowania ptaka siedzącego na sąsiednim drzewie.

Filtruj powietrze! Nie tylko siatka przeciwpyłkowa będzie chronić Twoje płuca! W powietrzu unosi się wiele zanieczyszczeń, szczególnie w trakcie kwitnienia drzew, traw i kwiatów. Moskitiera zatrzyma większość z nich, oszczędzając Ci dodatkowego sprzątania w domu.

Sposób działania moskitiery

Zamontować moskitierę na oknie lub ścianie

Zamontować moskitierę we wnęce

Jak prawidłowo wykonać pomiar moskitiery? 


Aby moskitiera jak najlepiej spełniała swoje zadanie, niezbędny jest jej odpowiedni wymiar. W tym celu należy przeprowadzić dokładny pomiar i dobrać najlepszy wymiar moskitiery. Dzięki prawidłowemu dopasowaniu moskitiery, skutecznie ochronisz mieszkanie przed uciążliwymi insektami. Żaden komar, ani mucha się nie przecisną. Moskitiera, czy to drzwiowa, okienna, czy dachowa, to gwarancja komfortu i wygody. Zwłaszcza podczas letnich wieczorów, kiedy lubimy wietrzyć mieszkania. Pożegnaj się z nieznośnym bzyczeniem i owadami przeszkadzającymi spać. Cóż to za komfort, otworzyć ze spokojem okno i nie martwić się później swędzącymi ukąszeniami. Nasze moskitiery są alternatywą dla siatek moskitierowych, które często odpadają i nie spełniają swojej funkcji. Decydując się na naszą moskitierę otrzymujesz gwarancję eleganckiego wyglądu i trwałości. Niektóre z modeli możesz dopasować kolorystycznie do ramy okiennej, dzięki czemu moskitiera staje się praktycznie niewidoczna. W przypadku kupna moskitiery okiennej, pomiar należy przeprowadzić przy otwartym oknie. Wartości, których potrzebujesz to wysokość i szerokość. Należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej. Warto przy zamówieniu podać szerokość profilu okiennego, aby dopasować blaszkę montażową - 5 / 10 / 15 cm. Masz pytania dotyczące pomiaru, bądź doboru moskitiery? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszelkie pytania!